Stor Dag i grupp: hockeydag med HV71Stor Dag i grupp: hockeydag med HV71

Stor Dag i grupp: hockeydag med HV71

Ladda ner en utskriftsversion av aktiviteten här (pdf)

Gillar du hockey? Då väntar en riktigt spännande dag! På den här Stora Dagen får du komma till arenan flera timmar innan matchen börjar och uppleva hur det är bakom kulisserna hos HV71.

Tillsammans med andra barn får du följa med på en rundvandring i arenan (Husqvarna Garden i Jönköping), träffa spelare, få möjlighet till autografer och uppleva massor av annat spännande.

Vi hejar fram HV71 när de möter Björklöven och efter matchen äter vi en gemensam middag och sedan väntar en mysig hotellnatt innan det är dags att åka hem igen – full av nya upplevelser och hockeyminnen!

När?
Lördag den 9 januari (övernattning 9–10 januari)

Vad ingår?
För barnet och en medföljande (varav den måste vara en vårdnadshavare eller annan vuxen över 25 år) ingår: 

  • Biljetter till matchen mellan HV71-Björklöven 9 januari 2027
  • Lunch och middag 
  • En hotellnatt i dubbelrum inklusive
  • Resa från hemort-Jönköping med SJ-tåg

Vad kostar det?
Inget! Min Stora Dags upplevelser är alltid gratis. 

För att ansöka behöver du: 

Tänk på att: 

  • Barn och ungdomar som inte fått en Stor Dag tidigare prioriteras, men man är inte garanterad en plats bara för att man inte gjort något med Min Stora Dag tidigare. Ett tips är att inte berätta för sitt barn om ansökan förrän barnet fått plats på aktiviteten. På så sätt kan man undvika eventuell besvikelse.
  • Under Min Stora Dags gruppaktiviteter är det er egen försäkring som gäller.  

Ansökan 2.0 Stor Dag i grupp: hockeydag med HV71

”*” anger obligatoriska fält

Detta fält är dolt när formuläret visas
Detta fält är dolt när formuläret visas

ANSÖKAN

Stor Dag i grupp: hockeydag med HV71Stor Dag i grupp: hockeydag med HV71

Så här ansöker du om en Stor Dag

Klicka här för att läsa mer om hur en ansökan går till!

Klicka här för att se filmen på arabiska.

Klicka här för att se filmen på farsi.

Klicka här för att se filmen på somaliska.

Grafisk bild som visar en lista och en penna,Grafisk bild som visar en lista och en penna,

Fler Stora Dagar att ansöka om

Du kan ansöka om tre olika typer av Stora Dagar: Stor Dag i grupp, Stor Dag på egen hand och Stor Dag på läger. Våra olika Stora Dagar är paketerade efter barnens fantasi och önskemål. Om du inte hittar något som passar just nu så kan du anmäla dig till vår upplevelsebevakare så får du ett mejl varje gång det finns en ny Stor Dag att ansöka om.

Frågor och svar om ansökan

Här har vi samlat vanliga frågor och svar som rör ansöka om Stora Dagar.