Min Stora Dag

یک بنیاد سوئدی با سابقه بیش از 20 سال فعالیت است. ما سعی می‌کنیم برای کودکان و نوجوانانی که بیماری شدید یا علایم آن را دارند خاطره هایی لذت بخش بسازیم و آرزوهایشان را برآورده کنیم.

هر سال، هزاران کودک و نوجوان در سوئد که درحال مبارزه با بیماری های سخت هستند، فرصت دارند روزی شاد را تجربه کنند که به آنها توانایی و انرژی مبارزه در روزهای سخت بیماری را بدهد، این فرصت به روزهای بزرگ (Stora Dagar) معروف است.

در سال 2022، بیش از 8000 کودک  توانستند یک روز بزرگ ( en Stor Dag) را جشن بگیرند.

روزهای بزرگ ما

در سوئد 000 200 کودک و نوجوان با یک بیماری شدید ویا علایم جدی آن دست و پنجه نرم می‌کنند. هدف ما این است که همه آنها بتوانند یک روز بزرگ شاد داشته باشند. اگر فرزندی دارید که دارای یک بیماری شدید است، شما به عنوان والدین می‌توانید به ما درخواست دهید تا آرزوی فرزندتان برآورده شود. این برنامه کاملا رایگان است!

چه کسی می‌تواند یک روز بزرگ (En Stor Dag) داشته

برای شرکت در برنامه یک روز بزرگ en Stor Dag، کودکان یا نوجوانان بین 4 تا 18 سال، مبتلا به یک بیماری شدید و ساکن سوئد واجد شرایط هستند. بنیاد Min Stora Dag با بسیاری از کلینیکهای کودک و نوجوان در سوئد همکاری می‌کند.

برخی از کودکان از طریق مرکز درمانی خود به یک روز بزرگ دعوت می‌شوند.برای شرکت در سایر برنامه های روزهای بزرگ می‌توان از طریق وب سایت درخواست داد.

ما چهار روز بزرگ متفاوت داریم

روز بزرگ من Min Stora Dag چهار روز بزرگ مختلف را ارائه می‌دهد. از روز بزرگی که در آن آرزوهای کودکانی که به شدت بیمار هستند را برآورده می‌کنیم، تا تجربیات گروهی، اردوهای جذاب و تفریحات خاطره انگیز برای کل خانواده. در اینجا می‌توانید درباره همه روزهای بزرگ ما بیشتر بخوانید.

چگونه برای یک روز بزرگ درخواست کنیم؟

شما از طریق وب سایت می‌توانید درخواست ‌دهید، یک روز بزرگ را انتخاب کنید و یک گواهی پزشکی که از پزشک یا کلینیک/بیمارستان فرزندتان دریافت کرده اید، را ضمیمه کنید. تاکنون کودکانی با بیش از 140 نوع بیماری و علایم مختلف در برنامه یک روز بزرگ شرکت کرده اند. به عنوان مثال کسانی که بیماری های قلبی، بیماری های معده و روده، اختلالات عصبی، پارکینسون و سرطان  مبتلا بوده‌اند. دراینجا میتوانید برای برنامه های روزهای بزرگ که علاقه دارید درخواست دهید.

Grafisk bild som visar en lista och en penna,Grafisk bild som visar en lista och en penna,

معنی یک روز بزرگ

هنگامی‌که کودکی به بیماری شدید مبتلا می‌شود، زندگی عادی به شدت متوقف می‌شود. زندگی روزمره در مدرسه، بازی با دوستان و فعالیت های اوقات فراغت با مراقبت‌های درمانی، بستری شدن در بیمارستان وداروها جایگزین می‌شود. تمام دوران کودکی تحت تأثیر قرار می‌گیرد. وقتی بیماری‌ها و علائمشان‌ حضور کودک در جامعه را محدود می‌کنند، یک روز بزرگ فرصت مثبتی را ارائه می‌دهد که بچه‌ها محیطی بدون نگرانی و سرشار از فعالیت های شادی‌آور برای تحمل کردن سختی‌های پیش رو داشته باشند.

چه کسانی در Min Stora Dag کار می‌کنند

در Min Stora Dag بیش از20 فعال فداکار در حال کار هستند تا آرزوهای کودکان بیشتری را برآورده کنند.

Min Stora Dag یک بنیاد است که در سال 2000 تأسیس شد. از سال ،2002 شاهدخت مادلین از سوئد، حامی Min Stora Dag بوده است. مدیر بنیاد در حال حاضر جنیفر مکشین است. درباره کار ما بیشتر بخوانید. (به سوئدی)

Min Stora Dags kansliMin Stora Dags kansli

Huvudpartners

Upplevelsepartners

Kampanjpartners

Bli partner